Asociatia Romana pentru Tehnica de Securitate (ARTS) organizeaza in perioada 19-21 octombrie 2010, la Centrul International de Conferinte, de la Palatul Parlamentului, salile Unirii si Tache Ionescu, evenimentul expozitional dedicat tehnicii de securitate “Romanian Security Fair”.
Romanian Security Fair se afla la prima editie si se adreseaza tuturor furnizorilor de tehnologii, solutii si servicii de securitate, atat din tara cat si din strainatate, dar totodata si specialistilor si consumatorilor de securitate.
Cu aceasta ocazie, cei 45 de expozanti, prezenti la eveniment, vor sustine prezentari, simpozioane si dezbateri pe marginea noilor echipamente si tehnologii din domeniul securitatii.
Tematica expozitiei implica nevoia de a raspunde unor provocari, din ce in ce mai mari, cu solutii performante, precum si asigurarea unui nivel cat mai adecvat de securitate, in mediile rezidential, business si cel dedicat infrastructurilor critice.
Expozitia Romanian Security Fair cuprinde o gama larga de solutii si servicii in domeniul securitatii, cum ar fi:
• Sisteme de securitate anti-efractie
• Sisteme tehnice de monitorizare
• Alarme auto si sisteme electronice anti-efractie
• Sisteme de control ale accesului
• Dispozitive de identificare personala
• Sisteme de stingere a incendiului
• Sisteme de supraveghere video
• Sisteme mecanice si electromecanice de securitate
• Sisteme de alarma medicale
• Servicii si echipamente pentru protectia si transportul banilor
• Echipamente si imbracaminte de protectie
• Echipamente de auto-aparare
• Protectia si securitatea informatiei
De mentionat ca intrarea la eveniment se va face pe baza de invitatii si bilete, pretul unui bilet fiind de 5RON.
Vizibilitatea in media ne este asigurata de partenerii nostrii: Radio Romania Actualitati, Agenda Constructiilor, Agora, Cargo Magazin, Comunicate de presa, Electricianul, Fereastra, Imobiliare.ro, Oferte Speciale, Reporter Economic.
.
Nu uitati sa va abonati la newsletter-ul BaniSiAfaceri! Informatii profitabile zi de zi pe adresa dumneavoastra de email! click aici
Grupulitalian Fiat a incheiat recent un acord de colaborare cu producatoruljaponez de automobile Mazda. Ca urmare a
» CEC Bank, campanie promotionala la creditele oferite prin Programul Kogalniceanu
CEC Bank lanseaza o campanie promotionala pentru liniile de credit oferite prin Programul Guvernamental Mihail Kogalniceanu. Astfel, pentru clientii persoane juridice care contracteaza credite in cadrul acestui program de finantare incepand cu data de 05.03.2012, contravaloarea
» BCR Banca pentru Locuinte reduce dobanda pentru creditele anticipate
BCR Banca pentru Locuinţe (BCR BpL), liderul pieţei de economisire-creditare pentru domeniul locativ, vine în întâmpinarea nevoilor locative ale clienţilor săi prin reducerea dobânzii la creditele anticipate acordate in lei si garantate cu ipoteca, la 8%
» RBS Romania si NESsT Romania continua parteneriatul
RBS România anunţă continuarea parteneriatului cu NESsT România început în 2007, susţinând cea de-a treia ediţie a Competiţiei Întreprinderilor Sociale. Principalul obiectiv al ediţiei din 2011-2012 este acela de a spori capacitatea ONG-urilor din România de
» Unicredit Tiriac Bank deschide prima sucursala pe Facebook din Romania
UniCredit Tiriac Bank invita utilizatorii de Internet sa treaca pragul virtual al primei sucursale deschisa de o banca din Romania pe Facebook: e-Sucursala UniCredit Tiriac Bank.
Unul dintre cele mai importante avantaje ale e-Sucursalei este optiunea click-to-chat.
» Noua campanie promotionala COSMOTE Alpha MasterCard aduce 800 de premii
Alpha Bank Romania si COSMOTE Romania desfasoara in perioada 23 februarie - 11 mai 2012 o noua campanie promotionala pentru cardul de credit COSMOTE Alpha MasterCard, ce aduce clientilor premii constand in telefoane mobile.
Primii 800 de
» BCR relanseaza serviciul de Private Banking
BCR Erste Private Banking avea, la sfârşitul anului trecut, peste 2.000 de clienţi Private Banking, în creştere cu 29% faţă de aceeaşi perioadă a anului 2010 şi gestiona, la finele lui 2011, aproximativ 941 milioane EUR,
Dupa 20 de ani de profunda dezindustrializare a Romaniei, pentru prima data se lanseaza o dezbatere publica de anvergura la Bucuresti despre MECANISMELE DE FINANTARE A INDUSTRIILOR STRATEGICE ALE PREZENTULUI SI VIITORULUI IN ROMANIA.
Rio Bucovina, unul dintre cei mai mari producatori de apa imbuteliata din România, a incheiat anul 2011 cu o cifra de afaceri de peste 107.000.000 lei, in crestere cu 27% comparativ cu anul precedent. De la
Nokia pierde pozitia de lider pentru prima data in 14 ani in fata Samsung, care devine cel mai mare producator de telefoane mobile din lume. Astfel, Samsung a livrat in primele trei luni 93,5 milioane de
Campania "De Paste, Domoferta bate orice oferta!", promoveaza super reducerile din magazin, acestea ajungand chiar pana la 50%.
Promovarea campaniei se realizeaza prin intermediul catalogului si a panourilor de outdoor, iar printre ofertele prezentate se numara:
Cei mai multi angajati romani prefera ca angajatorul sa le ofere o zi libera cu ocazia sarbatorilor de Paste, in loc de alte beneficii, pentru a o putea petrece cu familia sau cu prietenii. Banii, cadourile,
Echipa INTERCAM BROKER D’ASSURANCE SRL va invita sa-i vizitati online la adresa www.1-rca.ro Aceasi adresa pentru un site consacrat de Asigurari RCA dar cu o noua prezentare grafica gandita special pentru dumneavoastra.
Pentru echipa 1-RCA.ro inceputul